توهین تایلند مجری مجله سابق را که قبلا برای سلطنت

تایلند مجری مجله سابق را که قبلا برای سلطنت توهین کرده بود، آزاد کرد
“در زندان نوعی ناراحتی و شکنجه است”

Aukkarapon Niyomat، Vorasit Satienlerk، امی Sawitta Lefevre دوشنبه 30 آوریل 2018 08:30 BST

برای پیگیری کلیک کنید
مستقل آنلاین

Somyot Prueksakasemsuk ابتدا در 2013 EPA محکوم شد
یک فعال برجسته تایلندی و سردبیر مجله سابق برای توهین به سلطنت کشور در روز دوشنبه به توافق رسیدند تا پس از آزاد شدن از زندان، خواستار دموکراسی خود شوند.

حکومت نظامی تایلند، به رهبری فرمانده سابق ارتش Prayuth Chan-ocha، تور ارزان تایلند بارها و بارها انتخابات عمومی را به تعویق انداخته است، با آخرین تاریخ تعیین شده در فوریه 2019.

Somyot Prueksakasemsuk، 56 ساله، به خبرنگاران خارج از زندان گفت: “فراخوانی برای دموکراسی، به ویژه انتخابات، خوب است”، جایی که حدود 100 هوادار او را از آزادی خود محفوظ داشتند.

 

بیشتر بخوانید
ویرایشگر مجله تایمز برای 11 سال به خاطر توهین به پادشاه زندانی شد
“من از حقوق من به عنوان یک شهروند تایلندی برای پیوستن به این جنبش استفاده خواهم کرد و از مردم دعوت خواهم کرد تا در اسرع وقت از انتخابات حمایت کنند.”

از آغاز سال، تظاهرات خیابانی پراکنده، خیابانی تحت رهبری دانشجویان که خواستار برگزاری انتخابات شده اند و دولت نظامی برای خروج از این کشور، وجود داشته است.

آقای سمیوت اضافه کرد: “من از دولت می خواهم که از فریبکارانه استفاده نکنند تا مجددا انتخابات را به تعویق بیاندازند، زیرا این امر برای اقتصاد و سایر بخش های کشور مناسب نخواهد بود.

آقای Somyot، که سردبیر مجله سیاسی Voice of Taksin بود، در سال 2013 به مدت 10 سال تحت قانون لیسبون تایلند زندانی شد، اما دیوان عالی کشور حکم او را در سال 2017 کاهش داد.

آقای سمیوت گفت: “بودن در زندان، یک نوع ناراحتی و شکنجه است.”

مشاور حقوقی بالا junta هشدار آقای Somyot به شکست قانون.

سرهنگ بریین تونگپراپی به رویترز گفت: “اگر او در فعالیت های سیاسی دخالت کند و قانون را نقض کند … سپس ما باید اقدام قانونی علیه او را ادامه دهیم”.

از زمان کودتای 2014، جنتا، که به طور رسمی به عنوان شورای ملی صلح و نظم شناخته شده، قول داده است که در برابر کسانی که از سلطنت انتقاد می کنند، سخت گیری کند و دادگاه ها مجازات هایی را برای اعمال خشونت های سلطنتی اعمال کرده اند.

قوانین لس مینهیای تایلند دقیق ترین در جهان است.

این همه اتهامات سلطنت را درک می کند و مجازات های زندان تا 15 سال را برای هر شماری از تجاوز به پادشاه، ملکه، وارث یا رجنت تجدیدنظر می کند، هرچند که به معنای گسترش به پادشاهان مرده است